Powiatowy Turniej Siatkówki Dziewczatz Okazji Święta Niepodległości

Organizatorem Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet, zwanej dalej „Ligą” lub „KALSK” ,jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie dalej zwany „Organizatorem”.

,1. Cele ligi
a. Popularyzacja wśród mieszkańców miasta Kutno i okolic piłki siatkowej.
b. Popularyzacja aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki i pracy.
c. Promowanie zdrowego, wolnego od używek stylu życia.
d. Umożliwienie i prowadzenie rywalizacji pomiędzy amatorskimi drużynami grającymi w piłkę siatkową.
e. Wyłonienie Mistrza Ligi  wśród amatorskich drużyn kobiet.

§ II
ORGANIZACJA , WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Organizator Ligi:
a. Czuwa nad prawidłowym prowadzeniem rozgrywek,
b. Zajmuje się tworzeniem i przestrzeganiem terminarzy i regulaminu,
c. Zajmuje się rozstrzyganiem spraw spornych i protestów.
Decyzje Organizatora dotyczące spraw spornych i protestów są ostateczne.
2. Oficjalna tabela, wyniki wszystkich meczów oraz składy drużyn będą dostępne pod adresem www.kalsk.tl.pl/strona Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet/
3. Warunkiem uczestnictwa w Lidze jest:
 Złożenie w terminie określonym przez organizatorów( włącznie do 30   pażdziernika 2012roku) pisemnego zgłoszenia drużyny na formularzach dostarczonych przez Organizatora, oraz wpłacenie wpisowego  od drużyny w wysokości 290.-(Słownie: dwieście dziewięćdziesiąt złotych) Bank BGŻ 57 2030 0045 1110 0000 0164 9340
4. Przystąpienie drużyny do rozgrywek jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu Ligi.
5. Zawodniczki uczestnicząc w rozgrywkach wyrażają zgodę na publikowanie w prasie lokalnej oraz na stronie internetowej www.kutno.net.pl , www.kalsk.pl.tl  oraz albumie internetowym Picassa ,imienia, nazwiska oraz fotografii wykonanych w trakcie meczów lub w trakcie rozdania nagród.
6. W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodniczki uprawnione do gry. (zgłoszone na karcie zgłoszeń)
7. Każda drużyna może zgłosić do udziału w Lidze maksymalnie 15 zawodniczek (w meczu można wpisać do protokołu maksymalnie 12 zawodniczek). Jedna zawodniczka może być zgłoszona tylko do jednej drużyny. W trakcie trwania rozgrywek nie ma możliwości zmian składów drużyn. Zawodniczki można zgłaszać do końca sezonu/maksymalnie 15 zawodniczek/Po wpisaniu 15 zawodniczek lista zgłoszeń jest zamknięta /nie wolno wykreślać wpisanych zawodniczek//
8. Terminarz rozgrywek ligi będzie dostępny na stronie internetowej www.kalsk.pl.tl, oraz dostarczony kierownikom ekip drogą e-mailową minimum dwa tygodnie przed terminem rozpaczęcia Ligi.
9. Zmiana w trakcie rozgrywek miejsca lub terminu rozgrywania meczy nie jest przewidywana przez Organizatora.
10. W wypadku wycofania się drużyny z Ligi, przed zakończeniem rundy rozgrywek – wszystkie wyniki meczów z udziałem drużyny w tej rundzie zostają anulowane. Gdy drużyna rezygnuje z gry w lidze przed rozpoczęciem rozgrywek o zapełnienu wakatu decyduje organizator.
11. W lidze mogą brać udział wyłącznie zawodniczki amatorki. Wyklucza się udział w Lidze zawodniczek, które posiadają aktualne licencję regionalnych związków piłki siatkowej lub Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dla byłych zawodniczek po zakończeniu gry obowiązuje roczna karencja.
14. Zawodniczki niepełnoletnie w zawodach startują za pisemną zgodą rodziców oraz pod opieką osoby pełnoletniej /nazwisko opiekuna musi być umieszczone na karcie zgłoszeń/
§ III
ZASADY PRZEPROWADZANIA ZAWODÓW
1. Mecze rozgrywane będą zgodnie z terminarzem rozgrywek w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie ul.Łąkoszyńska 9.
2. Drużyny obowiązkowo muszą posiadać jednolite stroje z numerami.
3. Do obowiązków drużyn rozgrywających mecze należy przybycie na salę, minimum 30 minut przed wyznaczoną godziną spotkania.
4. Co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem spotkania kapitanowie drużyn zobowiązani są do przedstawienia piszącemu protokół listy uprawnionych zawodniczek biorących udział w meczu. Lista ta jest ostateczna i nie dopuszcza się dopisywania zawodniczek. organizator ma prawo wcześniej rozpocząć mecz, jeżeli poprzedni trwał krócej / do 15 minut/.Jeżeli poprzedni mecz trwał dłużej następny zaczynamy po 10 minutach od zakończonego tego spotkania
5. Kapitanowie drużyn rozgrywających mecz zobowiązani są do wypełnienia i podpisania protokołu po zakończeniu spotkania.
6. Mecze będą rozgrywane zgodnie z przepisami Polskiej Ligi Siatkówki, ze zmianami dla KALSK
7. Każda drużyna ma prawo do dwóch 30-sekundowych przerw w czasie trwania partii.
8. Mecz rozgrywane będą do 2 wygranych setów (set do 25 pkt. tie-break do 15 pkt.).System rozgrywek "każdy z każdym" mecz i rewanż.
9. Zespół wygrywający spotkanie otrzymuje za zwycięstwo:
- 3 punkty meczowe (duże punkty), w przypadku wygranej 2: 0
- 2 punkty meczowe (duże punkty), w przypadku wygranej 2:1
10. Zespół przegrywający spotkanie otrzymuje za przegraną:
- 1 punkt meczowy (duży punkt), w przypadku przegranej 1:2
- 0 punktów meczowych (dużych punktów), w przypadku przegranej 0:2,
11. Kolejność zespołów po każdej kolejce rozgrywek (tabela) ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych.
12. W przypadku równej liczby dużych punktów o wyższym miejscu w tabeli decyduje:
a. lepszy (wyższy), stosunek setów zdobytych do setów straconych.
b. lepszy (wyższy). stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych.
13. Jeżeli mimo zastosowania reguł określonych w p. 13a i p.13b nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
14. Zawody zostaną zweryfikowane, jako walkower, jeżeli zespół:
a. odmówi gry pomimo wezwania sędziego.
b. nie stawi się na boisku w wyznaczonym terminie (termin oznacza godzinę rozpoczęcia spotkania zgodnie z godziną zapisaną w kalendarzu KALSK) bez uzasadnionego usprawiedliwienia, przy czym za niestawiennictwo w wyznaczonym terminie uważa się również spóźnienie przekraczające 10 minut.
c. zespół który nie rozpocznie spotkania w terminie przegrywa pierwszego seta 25 : 0 Po 10 minutach jeżeli nadal jest niegotowy do gry przegrywa spotkanie walkowerem.
d. przed rozpoczęciem spotkania liczy mniej niż 6 zawodniczek uprawnionych do gry (zdekompletowanie zespołu).
e. rozegrał spotkanie mając w swym składzie zawodniczkę nieuprawnioną do gry.
15. Ponadto zespół przegrywa walkowerem, jeżeli:
a. w ocenie sędziego głównego zawodów lub Organizatora, zachowuje się przed lub w trakcie rozgrywania spotkania agresywnie lub wulgarnie (obrażanie przeciwnika, sędziego, kibiców, niebezpieczne zachowanie w stosunku do innych zawodniczek, sędziego oraz osób trzecich).
16. Mecze przegrywane walkowerem weryfikowane są z wynikiem 0:2 i 0:25 w każdym secie.
17. Zespół, który przegra dwa spotkania walkowerem zostanie wycofany z rozgrywek.
18. Zawodniczka, który w ciągu trwania rozgrywek zostanie ukarana drugą żółtą kartką (kara) lub raz czerwoną kartką (wykluczenie) zostaje automatycznie zawieszona na jeden kolejny mecz. W przypadku dyskwalifikacji (kartka żółta i czerwona razem) następuje automatyczne zawieszenie na dwa mecze..
19. Protesty należy składać pisemnie u Organizatora, w terminie do 5 dni po rozegraniu spotkania./Kaucja 100zł./ O składanym proteście musi być poinformowany sędzia oraz kapitan drużyny przeciwnej.
20. Weryfikację zawodów przeprowadza Organizator na podstawie otrzymanych protokołów. O ile nie zostanie udowodnione, co innego, przyjmuje się, iż zawody odbyły się prawidłowo.
21. Podczas trwania meczy na ławce zespołu mogą przebywać jedynie zawodniczki uprawnione do gry w danym meczu oraz trener i kierownik zespołu. Szatnie przy sali sportowej są dostępne tylko dla wcześniej wymienionych osób. Każdy zespół najpóźniej 20 minut po zakończeniu spotkania musi udostępnić szatnię następnemu zespołowi.

§ IV   POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Zawodników biorących udział w I i w II Lidze KALSK obowiązuje jednolity strój sportowy.
2. Organizator rozgrywek nie ponosi odpowiedzielności prawnej i cywilnej w zakresie poniesionych szkód na zdrowiu i mieniu  zawodniczek .
3. Badania lekarskie zawodnicy załatwiają we własnym zakresie
4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym komunikacie.
5. Na terenie gdzie rozgrywane są zawody obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych. Nieprzestrzeganie tego punku regulaminu powoduje wykluczenie danej zawodniczki z udziału w Lidze.
6. Wszystkie kwestie nie ujęte niniejszym regulaminie rozstrzyga Organizator.

Stronę odwiedziło już 47620 odwiedzający
Zapraszamy na mecze Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?